Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMHTV-25-000MHZ-AJ-E
Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-AJ-E
| Part Number: | Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-AJ-E |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMHTV-25-000MHZ-AJ-E |
| Qty Available: | |
| Description: | High Temperature Programmable MEMS Oscillator 25MHz 2.25 to 3.63V ±20ppm -40 to 105°C 7x5mm 4-Pin SMD Bulk |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMHTV-25-000MHZ-AJ-E Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High Temperature Programmable MEMS Oscillator 25MHz 2.25 to 3.63V ±20ppm -40 to 105°C 7x5mm 4-Pin SMD Bulk
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 990.6 µm |
| Length | 7.0104 mm |
| Width | 5.0038 mm |
Documentation for Abracon Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-AJ-E
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand of the high temperature programmable MEMS oscillator?
What is the frequency range of the oscillator?
What is the temperature range in which the oscillator operates?
What are the dimensions of the oscillator?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.