           Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Abracon-ASPI-U252010-R33M-T
Abracon ASPI-U252010-R33M-T
Part Number: Abracon ASPI-U252010-R33M-T
Manufacturer: Abracon
Part Type: Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Abracon-ASPI-U252010-R33M-T
Qty Available:
Description: Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 0.33uH 20% 100KHz 4.4A 0.025Ohm DCR 1008
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Abracon ASPI-U252010-R33M-T Available.
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 0.33uH 20% 100KHz 4.4A 0.025Ohm DCR 1008
Specifications
TYPE DESCRIPTION
DC Resistance (DCR) 25 mΩ
Inductance 330 nH
Max Operating Temperature 125 °C
Min Operating Temperature -40 °C
Schedule B 8504500000
Self Resonant Frequency 117 MHz
Tolerance 20 %
Height 1 mm
Length 2.5 mm