           Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Abracon-ASMPL-0805-1R0N-T
Abracon ASMPL-0805-1R0N-T
Part Number: Abracon ASMPL-0805-1R0N-T
Manufacturer: Abracon
Part Type: Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Abracon-ASMPL-0805-1R0N-T
Qty Available:
Description: Multilayer Inductor, 1 uH, 238 Milliohm, ± 30%, 40 MHz, 800 mA, 0805 [2012 Metric]
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Abracon ASMPL-0805-1R0N-T Available.
Multilayer Inductor, 1 uH, 238 Milliohm, ± 30%, 40 MHz, 800 mA, 0805 [2012 Metric]