           Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASML-1-8432MHZ-T
Abracon ASML-1.8432MHZ-T
Part Number: Abracon ASML-1.8432MHZ-T
Manufacturer: Abracon
Part Type: Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASML-1-8432MHZ-T
Qty Available:
Description: Standard Clock Oscillators 1.8432MHZ 3.3V
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Abracon ASML-1.8432MHZ-T Available.
Standard Clock Oscillators 1.8432MHZ 3.3V
Mount Surface Mount
Frequency 1.8432 MHz
Frequency Stability 100 ppm
Frequency Tolerance 0.01 %
Max Operating Temperature 70 °C
Max Supply Current 15 mA
Min Operating Temperature 0 °C
Nominal Supply Voltage (DC) 3.3 V
Operating Supply Voltage 3.3 V
Packaging Tape & Reel (TR)
Termination SMD/SMT
Height 4.699 mm
Length 13.9954 mm
Width 8.9408 mm