Abracon ASGTX-D-125.000MHZ-2-T2
Part Number: Abracon ASGTX-D-125.000MHZ-2-T2
Manufacturer: Abracon
Qty Available:
Description: Controlled Oscillator 125MHz TCXO/VC-TCXO LVDS 6-Pin SMD T/R
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Abracon ASGTX-D-125.000MHZ-2-T2 Available.
Controlled Oscillator 125MHz TCXO/VC-TCXO LVDS 6-Pin SMD T/R
Number of Pins 6
Frequency 125 MHz
Frequency Stability 2 ppm
Frequency Tolerance 0.00015 %
Load Capacitance 15 pF
Max Duty Cycle 55 %
Max Operating Temperature 85 °C
Max Supply Current 40 mA
Max Supply Voltage 3.465 V
Min Operating Temperature -40 °C
Min Supply Voltage 3.135 V
Operating Supply Voltage 3.3 V
Termination SMD/SMT
Height 2.2352 mm
Length 8.9916 mm
Width 7 mm