Electronic Component
PCX has Abracon Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | Ceramic |
| Mount | Standard |
| Frequency | 1.8432 MHz |
| Frequency Stability | 100 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Termination | SMD/SMT |
| Height | 1 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
FAQ’s
What is the brand of the product?
What is the part number of the product?
What is the frequency stability of the product?
What is the operating supply voltage of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.