Integrated Circuits (ICs) > RF Semiconductors and Devices > RF Antennas > Abracon-ART915X2117225TX21
Abracon ART915X2117225TX21
| Part Number: | Abracon ART915X2117225TX21 |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > RF Semiconductors and Devices > RF Antennas > Abracon-ART915X2117225TX21 |
| Qty Available: | |
| Description: | NFC/RFID Tags & Transponders RFID TAG 902-928MHZ ENCAP |
PCX has Abracon Integrated Circuits (ICs) > RF Semiconductors and Devices > RF Antennas > Abracon-ART915X2117225TX21 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
NFC/RFID Tags & Transponders RFID TAG 902-928MHZ ENCAP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 928 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 2.25 mm |
| Length | 21 mm |
| Width | 17 mm |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What are the physical dimensions of the product?
What is the maximum and minimum operating temperature of the product?
Are there any compliance certifications for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.