Passive Components > Crystals and Oscillators > Abracon-AP3S-FREQ-ER-B
Abracon AP3S-FREQ-ER-B
| Part Number: | Abracon AP3S-FREQ-ER-B |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Abracon-AP3S-FREQ-ER-B |
| Qty Available: | |
| Description: | Programmable Oscillators 3.3V 1MHZ-110MHZ NC/NR |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Abracon-AP3S-FREQ-ER-B Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Programmable Oscillators 3.3V 1MHZ-110MHZ NC/NR
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Frequency | 110 MHz |
| Frequency Stability | 25 ppm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Bulk |
| Termination | SMD/SMT |
Documentation for Abracon Abracon AP3S-FREQ-ER-B
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the technical specifications of the product?
Is the product RoHS compliant?
Where can I find the datasheets and manufacturer documentation for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.