Passive Components > Crystals and Oscillators > Crystals > Abracon-ABMM2-25-000MHZ-D1-T
Abracon ABMM2-25.000MHZ-D1-T
| Part Number: | Abracon ABMM2-25.000MHZ-D1-T |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Crystals > Abracon-ABMM2-25-000MHZ-D1-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Crystal, 25Mhz, 18Pf, Smd, 6Mm X 3.6Mm Rohs Compliant: Yes |Abracon ABMM2-25.000MHZ-D1-T |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Crystals > Abracon-ABMM2-25-000MHZ-D1-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Crystal, 25Mhz, 18Pf, Smd, 6Mm X 3.6Mm Rohs Compliant: Yes |Abracon ABMM2-25.000MHZ-D1-T
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Composition | Ceramic |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 0.002 % |
| Height | 1.1938 mm |
| Length | 6.096 mm |
| Width | 3.6068 mm |
Documentation for Abracon Abracon ABMM2-25.000MHZ-D1-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the crystal?
What is the frequency of the crystal?
Is the crystal RoHS compliant?
What is the load capacitance of the crystal?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

