Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > Abracon-ABMJB-902-Q76USY-T3
Abracon ABMJB-902-Q76USY-T3
| Part Number: | Abracon ABMJB-902-Q76USY-T3 |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > Abracon-ABMJB-902-Q76USY-T3 |
| Qty Available: | |
| Description: | Clock Synthesizer / Jitter Cleaner 1.536MHz 3.3V CLK0 6.144MHz |
PCX has Abracon Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > Abracon-ABMJB-902-Q76USY-T3 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Clock Synthesizer / Jitter Cleaner 1.536MHz 3.3V CLK0 6.144MHz
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOT-23-6 |
| Mount | Surface Mount |
| Input | LVCMOS |
| Max Frequency | 6.144 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Circuits | 1 |
| PLL | No |
Documentation for Abracon Abracon ABMJB-902-Q76USY-T3
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the function of this product?
What is the input type for this product?
What is the maximum operating temperature for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.