Abracon ABM10W-20.0000MHZ-6-B2U-T3
Part Number: Abracon ABM10W-20.0000MHZ-6-B2U-T3
Manufacturer: Abracon
Qty Available:
Description: CRYSTAL 20.0000MHZ 6PF SMD, 2.5x2mm, RoHS
CRYSTAL 20.0000MHZ 6PF SMD, 2.5x2mm, RoHS
Mount Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ω
Frequency 20 MHz
Frequency Stability 10 ppm
Frequency Tolerance 0.002 %
Load Capacitance 6 pF
Max Operating Temperature 70 °C
Min Operating Temperature -20 °C
Tolerance 0.002 %
Height 600 µm
Length 2.5 mm
Width 2 mm