Abracon ABM10W-19.9680MHZ-4-D2X-T3
Part Number: Abracon ABM10W-19.9680MHZ-4-D2X-T3
Manufacturer: Abracon
Qty Available:
Description: CRYSTAL 19.9680MHZ 4PF SMD, 2.5x2mm, RoHS
CRYSTAL 19.9680MHZ 4PF SMD, 2.5x2mm, RoHS
Mount Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ω
Frequency 19.968 MHz
Frequency Stability 20 ppm
Frequency Tolerance 0.002 %
Load Capacitance 4 pF
Max Operating Temperature 85 °C
Min Operating Temperature -40 °C
Tolerance 0.002 %
Height 600 µm
Length 2.5 mm
Width 2 mm