Abracon ABM10W-19.7079MHZ-4-B1U-T3
Part Number: Abracon ABM10W-19.7079MHZ-4-B1U-T3
Manufacturer: Abracon
Qty Available:
Description: Crystal 19.7079MHZ 4PF SMD
Crystal 19.7079MHZ 4PF SMD
Specifications
TYPE DESCRIPTION
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ω
Frequency 19.7079 MHz
Load Capacitance 4 pF
Max Operating Temperature 70 °C
Min Operating Temperature -20 °C
Tolerance 0.001 %