Abracon ABM10W-16.6667MHZ-6-K1Z-T3
Part Number: Abracon ABM10W-16.6667MHZ-6-K1Z-T3
Manufacturer: Abracon
Qty Available:
Description: CRYSTAL 16.6667MHZ 6PF SMD, 2.5x2mm, RoHS
CRYSTAL 16.6667MHZ 6PF SMD, 2.5x2mm, RoHS
Mount Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ω
Frequency 16.6667 MHz
Frequency Stability 50 ppm
Frequency Tolerance 0.001 %
Load Capacitance 6 pF
Max Operating Temperature 125 °C
Min Operating Temperature -40 °C
Tolerance 0.001 %
Height 600 µm
Length 2.5 mm
Width 2 mm