Abracon ABLSG-14.7456MHZ-D-2-Y-T
Part Number: Abracon ABLSG-14.7456MHZ-D-2-Y-T
Manufacturer: Abracon
Qty Available:
Description: Crystal 14.7456MHz ±20ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 3-Pin HC-49/US SMD T/R
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Abracon ABLSG-14.7456MHZ-D-2-Y-T Available.
Crystal 14.7456MHz ±20ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 3-Pin HC-49/US SMD T/R
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package SMD/SMT
Mount Surface Mount
Number of Pins 3
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ω
Frequency 14.7456 MHz
Frequency Stability 30 ppm
Frequency Tolerance 0.002 %
Load Capacitance 18 pF
Max Operating Temperature 85 °C
Min Operating Temperature -40 °C
Schedule B 8541600025
Series Resistance 50 Ω
Termination SMD/SMT
Tolerance 0.002 %
Height 4.191 mm
Length 11.4 mm
Width 4.7 mm