ARC241-33R-5.
Part Number: ARC241-33R-5.
Manufacturer: Yageo
Part Type: Electronic Component
Qty Available:
Description: RESISTOR ARRAY, 1206 33R; Resistance: 33ohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 63mW; Voltage Rating: 50V;...
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number ARC241-33R-5. Available.
PCX has Yageo Electronic Component Electronic Components for Sale.
RESISTOR ARRAY, 1206 33R; Resistance: 33ohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 63mW; Voltage Rating: 50V;...
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case Code (Imperial) 1206
Case Code (Metric) 3216
Number of Pins 8
Number of Elements 4
Packaging Cut Tape
Resistance 33 Ω
Temperature Coefficient 200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Voltage Rating 50 V