Integrated Circuits (ICs) > ADSP-BF532SBST400
ADSP-BF532SBST400
| Part Number: | ADSP-BF532SBST400 |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > ADSP-BF532SBST400 |
| Qty Available: | |
| Description: | IC DSP Ctlr 16 Bit 400MHZ 176LQFP |
PCX has Analog Devices Integrated Circuits (ICs) > ADSP-BF532SBST400 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC DSP Ctlr 16 Bit 400MHZ 176LQFP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | LQFP |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 176 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Frequency | 400 MHz |
| Max Frequency | 400 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 800 mV |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Analog Devices ADSP-BF532SBST400
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the data bus width of the product?
What is the maximum frequency of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.