Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > ADRF6510ACPZ-R7
ADRF6510ACPZ-R7
| Part Number: | ADRF6510ACPZ-R7 |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > ADRF6510ACPZ-R7 |
| Qty Available: | |
| Description: | Modulator / Demodulator Dual Programmable Filters and VGA |
PCX has Analog Devices Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > ADRF6510ACPZ-R7 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Modulator / Demodulator Dual Programmable Filters and VGA
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | LFCSP EP |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 32 |
| -3db Bandwidth | 30 MHz |
| Bandwidth | 30 MHz |
| Frequency | 30 MHz |
| Gain | 50 dB |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Nominal Supply Current | 264 mA |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 258 mA |
| Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Packaging | Cut Tape |
| Schedule B | 8542390000 |
Documentation for Analog Devices ADRF6510ACPZ-R7
Alternate Descriptions
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


