Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > ADG1433YCPZ-REEL
ADG1433YCPZ-REEL
| Part Number: | ADG1433YCPZ-REEL |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > ADG1433YCPZ-REEL |
| Qty Available: | |
| Description: | 4 Ω Ron, Triple SPDT ±15 V/+12 V/±5 V Icmos™ Switch |
PCX has Analog Devices Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > ADG1433YCPZ-REEL Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
4 Ω Ron, Triple SPDT ±15 V/+12 V/±5 V Icmos™ Switch
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | VQFN |
| Number of Pins | 16 |
| -3db Bandwidth | 200 MHz |
| Bandwidth | 200 MHz |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Insertion Loss (dB) | 0.24 dB |
| Interface | Parallel |
| Max Dual Supply Voltage | 16.5 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Power Dissipation | 6.6 mW |
| Max Supply Current | 475 µA |
| Max Supply Voltage | 16.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 3 |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Outputs | 6 |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Power Dissipation | 6.6 mW |
| Resistance | 4.7 Ω |
| Supply Type | Dual, Single |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Turn-Off Delay Time | 75 ns |
| Turn-On Delay Time | 170 ns |
Documentation for Analog Devices ADG1433YCPZ-REEL
| Datasheet | View & Download ADG1433YCPZ-REEL Datasheet |
| Datasheet | View & Download ADG1433YCPZ-REEL Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the resistance of the product?
What is the logic function of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
