Passive Components > EMI / RFI Components > ACF321825-471-TD01
ACF321825-471-TD01
| Part Number: | ACF321825-471-TD01 |
| Manufacturer: | TDK |
| Part Type: | Passive Components > EMI / RFI Components > ACF321825-471-TD01 |
| Qty Available: | |
| Description: | LC FILTER, 3 TERMINAL, 25DB, 20V, 1210; Filter Type: LC; Pass Band Frequency: 120M |
PCX has TDK Passive Components > EMI / RFI Components > ACF321825-471-TD01 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
LC FILTER, 3 TERMINAL, 25DB, 20V, 1210; Filter Type: LC; Pass Band Frequency: 120M
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | 1210 |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 3 |
| Attenuation Value | 25 dB |
| Circuit Type | Filter |
| Current | 300 mA |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 150 mΩ |
| ESD Protection | No |
| Frequency | 180 MHz |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Max Current Rating | 300 mA |
| Max DC Current | 300 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Resistance | 150 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Flat |
| Test Frequency | 145 MHz |
| Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Depth | 1.8 mm |
| Height | 2.0066 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 1.6 mm |
| Width | 1.8 mm |
Documentation for TDK ACF321825-471-TD01
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the filter type of the product?
What is the pass band frequency of the product?
What is the maximum voltage rating of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.




