5CEBA9F23C8N
Part Number: 5CEBA9F23C8N
Manufacturer: Intel / Altera
Qty Available:
Description: FPGA Cyclone® V E Family 301000 Cells 28nm Technology 1.1V 484-Pin FBGA
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number 5CEBA9F23C8N Available.
FPGA Cyclone® V E Family 301000 Cells 28nm Technology 1.1V 484-Pin FBGA
Case/Package FBGA
Number of Pins 484
Max Frequency 800 MHz
Max Operating Temperature 85 °C
Max Supply Voltage 1.13 V
Memory Size 1.7 MB
Min Operating Temperature 0 °C
Min Supply Voltage 1.07 V
Number of GPIO 224
Number of I/Os 224
Number of Logic Blocks (LABs) 113560
Number of Logic Elements/Cells 301000
Number of Registers 454240
Operating Supply Voltage 1.13 V
RAM Size 1.7 MB
Speed Grade 8
Length 23 mm
Width 23 mm