5CEBA7F23C8N
Part Number: 5CEBA7F23C8N
Manufacturer: Intel / Altera
Qty Available:
Description: FPGA Cyclone® V E Family 149500 Cells 28nm Technology 1.1V 484-Pin FBGA
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number 5CEBA7F23C8N Available.
FPGA Cyclone® V E Family 149500 Cells 28nm Technology 1.1V 484-Pin FBGA
Case/Package FBGA
Number of Pins 484
Max Frequency 800 MHz
Max Operating Temperature 85 °C
Max Supply Voltage 1.13 V
Memory Size 962 kB
Min Operating Temperature 0 °C
Min Supply Voltage 1.07 V
Number of GPIO 240
Number of I/Os 240
Number of Logic Blocks (LABs) 56480
Number of Logic Elements/Cells 149500
Number of Registers 225920
Operating Supply Voltage 1.13 V
RAM Size 962 kB
Schedule B 8542390000
Speed Grade 8
Length 23 mm
Width 23 mm