           Passive Components > Resistors > 4816P1102
4816P1102
Part Number: 4816P1102
Manufacturer: Bourns
Part Type: Passive Components > Resistors > 4816P1102
Qty Available:
Description: Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.28W, 1000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount,...
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number 4816P1102 Available.
PCX has Bourns Passive Components > Resistors > 4816P1102 Electronic Components for Sale.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.28W, 1000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount,...
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Number of Pins 16
Resistance 1 kΩ