           Passive Components > Resistors > 4816P-001-221
4816P-001-221
Part Number: 4816P-001-221
Manufacturer: Bourns
Part Type: Passive Components > Resistors > 4816P-001-221
Qty Available:
Description: Resistor Networks & Arrays 220ohm 2% 16Pin SMT
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number 4816P-001-221 Available.
PCX has Bourns Passive Components > Resistors > 4816P-001-221 Electronic Components for Sale.
Resistor Networks & Arrays 220ohm 2% 16Pin SMT
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Number of Pins 16
Resistance 220 Ω
Number of Pins 16
Resistance 220 Ω