           Industrial Control > Pneumatics > 3RH1140-1AK60
3RH1140-1AK60
Part Number: 3RH1140-1AK60
Manufacturer: Siemens
Part Type: Industrial Control > Pneumatics > 3RH1140-1AK60
Qty Available:
Description: Control Relay; IEC; SIRIUS ElectricallyHeld 120 VAC 60Hz/110 VAC 50Hz
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number 3RH1140-1AK60 Available.
PCX has Siemens Industrial Control > Pneumatics > 3RH1140-1AK60 Electronic Components for Sale.
Control Relay; IEC; SIRIUS ElectricallyHeld 120 VAC 60Hz/110 VAC 50Hz