           Passive Components > Resistors > Variable Resistors and Potentiometers > 3590S2104L
3590S2104L
Part Number: 3590S2104L
Manufacturer: Bourns
Part Type: Passive Components > Resistors > Variable Resistors and Potentiometers > 3590S2104L
Qty Available:
Description: Res Wirewound POT 100K Ohm 5% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turn 6.34mm (39.22 X 22.23 X 26.66mm) Solder Lug Panel Mount
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number 3590S2104L Available.
Res Wirewound POT 100K Ohm 5% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turn 6.34mm (39.22 X 22.23 X 26.66mm) Solder Lug Panel Mount